Honlap Események Ökumenikus Imahét 2014

Ökumenikus Imahét 2014

 

Ökumenikus Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2014. január 19-26.

Hát részekre szakítható-e Krisztus?
1Kor 1,1-17 alapján

 

okumene2Hétfőn, kedden és szerdán református testvéreinknélcsütörtökön, pénteken és szombaton pedig nálunk  fogunk 17 órától imaórát tartani.   A szombati imádság után agapéval várjuk a testvéreket.

Szeretettel várunk mindenkit, aki szívesen imádkozna a keresztények egységéért! 

 

Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, azon először még csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és kizárólag az egyesült államokbeli Graymoorban tartották meg. Az ökumenikus imahétre 1968 óta készítenek imafüzeteket, amelyeket elküldenek a világ minden tájára, hogy a helyi nyelvekre lefordítsák őket. Az esemény mintegy két évtizedes hagyományra tekint vissza Magyarországon. Az imahét napjain a különböző felekezetű gyülekezetek ökumenikus közösségben tartanak istentiszteleteket és imádkoznak a keresztények egységéért.

Imafüzet letöltése...