oltárkép
Honlap Közösségek MÉCS

MÉCS Családközösség PDF Nyomtatás E-mail
A MÉCS Családközösségek plébániai alapon szerveződő, szentségi házasságban élő házaspárokból álló csoportok. Céljuk, hogy a házaspárok és rajtuk keresztül a családok a közösség ereje által keresztény hitükben elmélyülve és megerősödve egyre hitelesebben élhessék meg krisztusi hivatásukat a világban.
A MÉCS egyrészt szentírási jelkép, másrészt a csoport- beszélgetések felépítéséből adódó betűszó. Josef Cardijn bíboros „Láss – Ítélj – Cselekedj” módszere alapján a beszélgetések három fő részre tagolhatók:
Megfigyelés– személyes tapasztalatok, élmények
Értékelés– a felvetődő problémák értékelése a krisztusi tanítás fényében
Cselekvés– elhatározások megfogalmazása.
A közösségi élet eredményeként a házaspárok hite mélyül; erősödnek a házasságok, boldogabbá válik a családi élet. A házaspárok között tartós barátságok alakulnak ki. A házascsoportok jelenléte erősíti a plébániai közösséget, és a házaspárok a társadalomban is könnyebben és tudatosabban találják és állják meg helyüket. www.mecsnapok.hu
Egyházközségünkben a MÉCS közösség tagjai (9 pár) két csoportban, havonta egy alkalommal találkoznak, hogy közös beszélgetések, imák hatására mélyüljön a hitük, erősödjön a házasságuk. A teljes közösség igény szerint még egy alkalommal összejön kötetlenebb beszélgetésre.
 

mecsA MÉCS Családközösségek plébániai alapon szerveződő, szentségi házasságban élő házaspárokból álló csoportok. Céljuk, hogy a házaspárok és rajtuk keresztül a családok a közösség ereje által keresztény hitükben elmélyülve és megerősödve egyre hitelesebben élhessék meg krisztusi hivatásukat a világban. 

A MÉCS egyrészt szentírási jelkép, másrészt a csoport- beszélgetések felépítéséből adódó betűszó. Josef Cardijn bíboros „Láss – Ítélj – Cselekedj” módszere alapján a beszélgetések három fő részre tagolhatók: 

Megfigyelés– személyes tapasztalatok, élmények

Értékelés– a felvetődő problémák értékelése a krisztusi tanítás fényében

Cselekvés– elhatározások megfogalmazása.

A közösségi élet eredményeként a házaspárok hite mélyül; erősödnek a házasságok, boldogabbá válik a családi élet. A házaspárok között tartós barátságok alakulnak ki. A házascsoportok jelenléte erősíti a plébániai közösséget, és a házaspárok a társadalomban is könnyebben és tudatosabban találják és állják meg helyüket. 

Egyházközségünkben a MÉCS közösség tagjai (9 pár) két csoportban, havonta egy alkalommal találkoznak, hogy közös beszélgetések, imák hatására mélyüljön a hitük, erősödjön a házasságuk. A teljes közösség igény szerint még egy alkalommal összejön kötetlenebb beszélgetésre.

Bővebben a MÉCS-ről:

Ankáné Tábori Hajnalka