oltárkép
Honlap Közösségek Bencés Obláták

Bencés Obláták PDF Nyomtatás E-mail
Tiszaújfalun lévő kolostorban él a Szent Benedek Leányai közösség, amely önálló intézmény ugyan, de szoros kapcsolatban áll a Pannonhalmi Bencés Apátsággal. A bencés szerzetesrend női ága.
 
Mint sok szerzetesrendnek a bencéseknek is van világban élő "harmadrendje". (Első a férfiak, második a nők, harmadikak a világban élők csoportja) A bencések nél a harmadrendieket oblátusoknak (férfiak), oblátáknak (nők) nevezik, amely felajánlottat jelent.
 
A Szent Benedek Leányai közösséghez is tartozik oblátus csoport, amelynek néhány lakiteleki tagja is van. Az oblátusok arra ajánlották fel magukat, hogy a világban igyekeznek Szent Benedek Regulája szerint élni. Segíteni tehetségük szerint a plébániai közösséget, környezetükben Istennek tetsző
életet élni. Imában (pl. rendszeresen imádkozzák a zsolozsmát), ünnepekben, munkában közösséget vállaltak a kolostor életével.
 
Minden hónapban egy napot a kolostorban - kijelölt nővér irányitásával közös elmélkedéssel, imával töltenek, részt vesznek az ünnepekben, időnként munkában is. Egy évben egyszer három napos lelkigyakorlat segíti hitéletüket.
 
Az obláta csoportnak tagja lehet mindenki, aki erre vágyakozik. Nem kell hozzá semmiféle előképzettség. Van érdeklődési idő, amikor csak meg lehet ismerni a csoport, a kolostor életét.
 
Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt.
Tyukász Alajosné
 

bencesekTiszaújfalun lévő kolostorban él a Szent Benedek Leányai közösség, amely önálló intézmény ugyan, de szoros kapcsolatban áll a Pannonhalmi Bencés Apátsággal. A bencés szerzetesrend női ága. 
Mint sok szerzetesrendnek a bencéseknek is van világban élő "harmadrendje". (Első a férfiak, második a nők, harmadikak a világban élők csoportja) A bencések nél a harmadrendieket oblátusoknak (férfiak), oblátáknak (nők) nevezik, amely felajánlottat jelent. 
A Szent Benedek Leányai közösséghez is tartozik oblátus csoport, amelynek néhány lakiteleki tagja is van. Az oblátusok arra ajánlották fel magukat, hogy a világban igyekeznek Szent Benedek Regulája szerint élni. Segíteni tehetségük szerint a plébániai közösséget, környezetükben Istennek tetsző életet élni. Imában (pl. rendszeresen imádkozzák a zsolozsmát), ünnepekben, munkában közösséget vállaltak a kolostor életével. 
Minden hónapban egy napot a kolostorban - kijelölt nővér irányitásával közös elmélkedéssel, imával töltenek, részt vesznek az ünnepekben, időnként munkában is. Egy évben egyszer három napos lelkigyakorlat segíti hitéletüket. 
Az obláta csoportnak tagja lehet mindenki, aki erre vágyakozik. Nem kell hozzá semmiféle előképzettség. Van érdeklődési idő, amikor csak meg lehet ismerni a csoport, a kolostor életét. 
Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt.  

Tyukász Alajosné