oltárkép
Honlap Közösségek Domonkosok

Világi Domonkos Közösség PDF Nyomtatás E-mail

domonkosok

A világi domonkos közösség Lakiteleken 1989-ben alakult meg 5 taggal, Mészáros József Domonkos akkori plébános kezdeményezésére, 1992-ben újjáalakult a közösség 9 fővel.
 
Az elmúlt 20 év alatt a közösség tagjai közül többen az örök hazába költöztek, mások pedig más településre, így jelenleg 3 aktív tagunk van.
 
A világi közösségek tagjai elkötelezett katolikus emberek, akik Szent Domonkos tisztelői, és követni próbálják őt saját életkörülményeik között itt és most a 21. században. Közösségi életük a domonkos lelkiség 4 alappillérére épül, amelyek:
 
- a tanulás (hitünk megismerése)
- az ima (Isten dicsérete)
- a prédikáció (hiteles tettekkel)
- és a közösség (azaz a fentieket
mind közösen teszik)
 
A közösségek tagjai részt vesznek országos találkozókon és nyári lelkigyakorlaton.
 
A lakiteleki közösség Orgoványi Lászlóné, Tábori Kálmánné, Tábori Kálmán - minden kedden találkoznak a templomban, ahol a szentmise keretében együtt imádkozzák a zsolozsmát a bencés oblátákkal és a jelenlévő hivekkel.
 
Közösségünk nyitott, szeretettel várjuk az érdeklődőket, akik csatlakozni, vagy akárcsak együtt szeretnének velünk imádkozni.
 
Orgoványi Lászlóné
 
 
 

A világi domonkos közösség Lakiteleken 1989-ben alakult meg 5 taggal, Mészáros József Domonkos akkori plébános kezdeményezésére, 1992-ben újjáalakult a közösség 9 fővel. Az elmúlt 20 év alatt a közösség tagjai közül többen az örök hazába költöztek, mások pedig más településre, így jelenleg 3 aktív tagunk van. 
A világi közösségek tagjai elkötelezett katolikus emberek, akik Szent Domonkos tisztelői, és követni próbálják őt saját életkörülményeik között itt és most a 21. században. Közösségi életük a domonkos lelkiség 4 alappillérére épül, amelyek: 

- a tanulás (hitünk megismerése) 

- az ima (Isten dicsérete) 

- a prédikáció (hiteles tettekkel) 

- és a közösség (azaz a fentieket mind közösen teszik) 
A közösségek tagjai részt vesznek országos találkozókon és nyári lelkigyakorlaton. 
A lakiteleki közösség Orgoványi Lászlóné, Tábori Kálmánné, Tábori Kálmán - minden kedden találkoznak a templomban, ahol a szentmise keretében együtt imádkozzák a zsolozsmát a bencés oblátákkal és a jelenlévő hivekkel. 
Közösségünk nyitott, szeretettel várjuk az érdeklődőket, akik csatlakozni, vagy akárcsak együtt szeretnének velünk imádkozni. 
Orgoványi Lászlóné