oltárkép
Honlap Hírek Egyéb hír EFOP-1.3.7-17-2017-00383

PDF Nyomtatás E-mail
infoblokk kedv final felso

Pályázó neve: Mozgáskorlátozottak Bács-Kiskun Megyei Egyesülete

Projekt címe: Együtt a Mozgáskorlátozottakért
Szerződés száma: EFOP-1.3.7-17-2017-00383
Támogatás összege: 49.988.120 Ft
Összköltség: 49.988.120 Ft
Biztosítéknyújtásra köteles: Nem
A projekt megvalósításának kezdete: 2018.02.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2021.01.31.
Támogatási intenzitás: 100%

Az EU-s támogatás segítségével, a Mozgáskorlátozottak Bács-Kiskun Megyei Egyesülete (mint konzorciumvezető) és a Lakiteleki Római Katolikus Plébánia (mint konzorciumi partner) szervezetekből álló konzorcium által megvalósítani tervezett (a Szakmai Tervben részletezett) hátránykompenzációs tevékenységek szignifikánsan hozzájárulnak a társadalmi esélyegyenlőség fokozásához, valamint az előítéletesség és a hátrányos megkülönböztetés elleni többszintű fellépéshez. A Mozgáskorlátozottak Bács-Kiskun Megyei Egyesülete a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének (MEOSZ) tagja, kiemelten közhasznú civil szervezet. A Szervezet - a társadalmi ellátó rendszer mellett - a települési önkormányzattal közösen fontos szerepet tölt be, a helyi fogyatékossággal élő, elsősorban mozgássérült emberek megsegítésében, a társadalmi életben való egyenrangú részvétel biztosításában. A Szervezet hiánypótló szociális, egészségügyi, képzési és életvitelt segítő szolgáltatásokat nyújt. Alapvető célja a fogyatékossággal élő személyek társadalomban való aktív részvételének elősegítése, számukra és a családtagjaiknak mentális, pszichés, sorstársi és rehabilitációs segítség nyújtása. A társadalmi beilleszkedést segítő közösségi szolgáltatásokat biztosít az életvitel, a kultúra, a művészet, az önmegvalósítás, a sport, a szabadidősport, pihenés és rehabilitáció területén. A Római Katolikus Plébánia fontos szerepet tölt be a helyi közösség életében, mivel a település népességének több mint 51,2%-a római katolikus vallású. A fenti 2 szervezet a helyi esélyegyenlőségi célcsoportok megszólítása és közösségbe vonása, a szemléletformálás és a hátrányos helyzetű személyek integrációja terén széles körű szakmai tapasztalatokkal bír. Meghatározó szereppel bír a helyben lévő közösségek megtartó erejének erősítésében, a hátrányos helyzetű személyek befogadásában, a leszakadó rétegek támogatásában, a mélyszegénységben és a többségi (helyi) társadalomban élők közötti szociokulturális hátrányok mérséklésében.