oltárkép
Honlap Adományok Egyházadó

Egyházadó
Az Egyházmegyei Szinódus megállapítása szerint az egyházi adó mértéke kereső családtagonként a nettó jövedelem 1 %-a, de minimum a mindenkori kenyér árának 12 szerese, nyugdíjasok, munkanélküliek esetében havi 100.-Ft, évente 1.200.-Ft.
Az Egyházmegyei Szinódus döntése alapján az elmaradt egyházi adót 5 évre visszamenőleg lehet rendezni, szentségek kiszolgáltatásának kérésekor vagy szentmise szándék bejegyzésekor, ill. temetés adminisztrációs ügyeinek rendezésekor.

Egyházi hozzájárulás befizethető a plébánián, vagy számlánkra a helyi pénzintézetnél, hozzájárulás megfizetését érezzük állapotbeli kötelességünknek. Aki az egyházhoz tartozik, attól szolgáltatásokat vár annak illik kifejezni a közösséghez tartozást a közös terhek viselésével.

Támogatását hálásan köszönjük!
Isten fizesse meg minden adományát és az egyházért tett fáradozásait!

 

Számlaszámunk: 

Lakiteleki Takarékszövetkezet  52000018-15100113