oltárkép
Honlap Adományok SZJA 1+1%

SZJA 1+1%

Kérjük adójának 1%-val támogassa közösségünket!

 

Felhívjuk azok figyelmét, akiknek 2007. évben személyi jövedelemadójuk volt, hogy idén is éljenek a lehetőséggel:

Jövedelemadójuk 1%-át ajánlják fel az egyháznak:

Technikai szám: 011

Kedvezményezett neve: Magyar Katolikus Egyház

Jövedelemadójuk másik 1%-át ajánlják fel alapítványnak:

Fontos!!! A rendelkezés csak akkor érvényes és teljesíthető, ha a nyilatkozaton a kedvezményezett (akinek felajánlja) adószáma és elnevezése fel van tüntetve. Ezért a borítékra írja rá nevét, lakcímét és adóazonosító-jelét!

Felhívjuk a figyelmet, hogy aki a munkáltatóján keresztül adja le adóbevallását, a rendelkező nyilatkozatot tartalmazó rt borítékot hátul a ragasztott felületére átnyúlóan saját kezűleg írja alá és így adja le munkáltatójának!

Rendelkező nyilatkozatok a templomban az újságos asztalon találhatók, valamint a sekrestyében és a plébánián is adunk!

Az 1% felajánlása az eddigi állami támogatást váltja fel, ez nem jelent többletbevételt az egyháznak. Az egyházközségi, plébániai kiadásokat továbbra is a hívek helyi hozzájárulásaiból kell fedezni. Ha azt akarjuk tehát, hogy egyházközségünk élete továbbra is gond nélküli legyen, egyházi hozzájárulásunkat (egyháztagsági díj, vagy régi nevén "egyházadó") a - Magyar Katolikus Püspöki Konferencia útmutatása szerinti összegben - változatlanul meg kell fizetnünk.